افتتاح کارخانه خوراک طیور و آبزیان یاقوت طلایی کاسپین در جویبار
افتتاح کارخانه خوراک طیور و آبزیان یاقوت طلایی کاسپین در جویبار
کارخانه خوراک طیور و آبزیان یاقوت طلایی کاسپین با حضور دکتر حمزه آقاپور کاظمی سرپرست اداره کل دامپزشکی مازندران و مدیران شهرستانی در شهرستان جویبار افتتاح شد.

 

به گزارش جویباران ؛ دکتر حمزه آقاپور کاظمی، سرپرست اداره کل، در حاشیه این مراسم طی بازدید از مجموعه یاقوت طلایی کاسپین گفت: با توجه به شعار سال که از سوی مقام معظم رهبری تعیین شد و دغدغه مردم عزیز استان مازندران، کمک به اشتغال و رفع موانع تولید یکی از اولویت‌های اصلی این اداره کل می باشد.

 

وی افزود: اداره کل دامپزشکی استان مازندران در راستای حمایت از تولید و ارتقای آن در استان سعی دارد با تعامل مناسب با بخش خصوصی نسبت به همکاری بین بخشی از سرمایه گذاران بخش خصوصی حمایت کرده تا ضمن رشد تولید در استان کاهش بیکاری در حوزه فعالیت دامپزشکی را نیز در پی داشته باشد.

 

آقا پورکاظمی خاطرنشان کرد: این کارخانه وابسته به مجموعه پرورش خاویار یاقوت طلایی کاسپین در زمینی به مساحت ۳ هزار متر مربع احساس شده است و توانایی تولید ۳۰ تن خوراک آبزیان و ۲۸ تن خوراک طیور را به صورت روزانه دارد.

 

وی تصریح کرد: این مجموعه می تواند با دریافت IR و EC به یکی از صادرکنندگان موفق و بزرگ خوراک طیور و آبزیان در کشور تبدیل شود.

 

شایان ذکر است مجموعه تکثیر و پرورش ماهیان خاویاری یاقوت طلایی کاسپین یکی از بزرگترین مجموعه های تکثیر و پرورش ماهی خاویاری جهان است که برای پرورش این ماهی ها از آب دریای خزر استفاده می کند. این مجموعه طی که مجوزی که از اداره کل دامپزشکی استان دریافت کرده است سالانه ۳۰ تن خاویار و دو هزار تن گوشت ماهیان خاویاری را تولید می کندبه طوریکه در سال ۱۴۰۱ موفق به تولید و صادرات ۵ تن خاویار شده است.