مبلغین باید پاسخگوی نیازهای فکری و اعتقادی جامعه باشند
مبلغین باید پاسخگوی نیازهای فکری و اعتقادی جامعه باشند
حجت الاسلام قاسمیان گفت: امروز کار تربیتی باید تخصصی و مهندسی شده انجام گیرد و طلاب و مبلغین به عنوان تربيت یافتگان مکتب اهل بیت(ع)، پاسخگوی نیازهای اعتقادی و فکری عموم جامعه باشند .

به گزارش جویباران، حجت‌الاسلام حیدر قاسمیان‌-مسئول تعلیم و تربیت سپاه ناحیه جویبار امروز(۱۰خرداد) به مناسبت دهه کرامت، در جمع طلاب مرکز تخصصی ریحانه الرسول(سلام الله علیها) جویبار، ضمن اشاره به اهمیت تعلیم و تربیت و تاثیر آن در فضای عمومی جامعه اظهار کرد: هدف از خلقت انسان، رسیدن به کمال است، که قرآن و سنت به خوبی راه و رسم و شرایط وصول آن را برای همگان روشن کرده است .

 

وی ضمن تاکید بر جامعیت دین اسلام و مکتب شاگرد پرور اهل بیت(علیهم السلام) بیان کرد: برای داشتن زندگی عفیفانه و منطبق بر رضایت الهی، باید به دامان اهل بیت(علیهم السلام) پناه ببریم و راه و روش صحیح تربیتی را از این بزرگان بیاموزیم.

 

حجت‌الاسلام قاسمیان با بیان اینکه طلاب و مبلغین، شاگردان این مکتب هستند تاکید کرد: امروز طلاب و مبلغین به عنوان طلایه داران تربیت، با شرایط حاکم بر جامعه، مسئولیت سنگینی را بر عهده دارند و شبهاتی که به ویژه در حوزه زنان رایج است باید توسط شما مبلغین تبیین شود .

 

وی در ادامه با تاکید بر بی بدیل بودن نقش بانوان در تربیت آحاد جامعه افزود :موتور مولد و تربیت در جامعه، زنان هستند، بانوان نقش محوری و پر اثری در اصلاح تفکرات انحرافی جامعه دارند و می‌توانند با تاسی از زنان تمدن ساز در تاریخ، همچون حضرت زینب(سلام الله علیها) نقش کلیدی در سازندگی جامعه داشته باشند .

 

حجت الاسلام قاسمیان همچنین با اشاره به الگوهای دینی خاطرنشان کرد: زنان اثرگذاری همچون حضرت زینب(سلام الله علیها) نقش تربیتی و صالح پروری در اعتلای جامعه دارند، زن صالح می‌تواند فرزندان صالحی تربیت کند .