پشت پرده استعفاء مدیران نساجی/ ورزشگاه وطنی آماده میزبانی است.
پشت پرده استعفاء مدیران نساجی/ ورزشگاه وطنی آماده میزبانی است.
مدیرعامل باشگاه نساجی و مشاور عالی مالک این باشگاه در اعتراض به آماده نشدن ورزشگاه شهید وطنی از مسئولیت خود استعفا دادند اما بنا به اظهارات مسئولان مربوطه و پیگیری‌های انجام شده، ادعاهای آنان صحت ندارد و این ورزشگاه آماده میزبانی از بازی نساجی – ملوان است.

به گزارش جویباران و به نقل از خبرگزاری ایرنا، تیم فوتبال نساجی مازندران که پنجشنبه این هفته باید سومین دیدار فصل را مقابل ملوان انزلی برگزار کند در فاصله ۲ روز مانده به شهرآورد فوتبالی شمال ایران یک بار دیگر وارد حاشیه‌ها شد، این بار نیز حاشیه‌ها به استعفای ۲ مدیر اثرگذار این باشگاه ارتباط دارد.

ایزد سیف‌الله‌پور مدیرعامل باشگاه و رحیم دست‌نشان مشاور عالی مالک این باشگاه امروز با صدور پیام‌هایی جداگانه اعلام کردند که در اعتراض به آماده نشدن ورزشگاه شهید وطنی برای میزبانی از مسابقات خانگی تیم فوتبال نساجی مازندران از مسئولیت خود کناره‌گیری می‌کنند.

مدیرعامل باشگاه نساجی در بخشی از پیام خود خطاب به رضا حدادیان مالک باشگاه نوشته است: متاسفانه در بحث تحویل ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر به باشگاه علی‌رغم پیگیری‌های مستمر بنده در این چند ماه و همچنین عدم تحقق وعده رئیس‌جمهور محترم در زمان مقرر و در ادامه مماشات و صبر باشگاه با وعده‌های ناسرانجام مسئولان امر، لکن با توجه به این همه متانت و حسن نیتی که از سوی باشگاه در عمل ثابت شد، اما انتظارات در بحث تکمیل و آماده‌سازی این ورزشگاه تا امروز مرتفع نشد. به همین منظور بنده دیگر توانی برای ادامه همکاری با مسئولان امر را ندارم و استعفای خود را به احترام مردم مازندران و هواداران خونگرم نساجی رسماً خدمت حضرتعالی اعلام می‌دارم. انشاالله مدیرعاملی بر سر کار بیاید تا توان مقابله با این حجم وعده و وعید را داشته و سیاسی‌کاری را از بر باشد.

رحیم دست‌نشان مشاور عالی مالک باشگاه نساجی نیز در پیامی جداگانه نوشته است: همان‌گونه مستحضرید طی ماه‌های گذشته سختکوشانه پیگیر آماده‌سازی ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر به اتفاق عوامل باشگاه بودیم. اما امروز پس از ماه‌ها و خلف وعده‌ای که رخ داده و در حالی که در آستانه نخستین دیدار خانگی در این ورزشگاه هستیم، بسیاری از توقعات باشگاه در بحث تکمیل و تجهیز ورزشگاه مرتفع نشده و به‌زعم حقیر دیگر پیگیری‌های ما سودی نخواهد داشت و مسئولان امر هر آنچه که بدان عالم هستند را بنا بر سلایق شخصی انجام می‌دهند. لذا زین‌پس ظرفیت‌های اعتباری و محترم شمردن کسوت بنده در این مسیر مکفی نبوده و گوش کسی به درخواست‌های باشگاه نساجی بدهکار نیست. با توجه به شرمندگی‌ام مقابل هواداران، پیشکسوتان و خانواده بزرگ فوتبال مازندران، تقاضا دارم به احترام موی سپید بنده، استعفایم را قبول نمایید.

انجام اقدامات مدنظر برای آماده‌سازی ورزشگاه

استعفای ۲ مدیر مهم باشگاه نساجی در شرایطی انجام شده که بر اساس مشاهدات میدانی و بررسی‌های انجام شده، اقدامات مدنظر برای آماده‌سازی این ورزشگاه انجام شده و اکنون نیز آماده میزبانی از مسابقات خانگی این تیم است. اما انتقاد مطرح شده این ۲ عضو کادر مدیریتی باشگاه نساجی و اعتراض آن‌ها به روند بهسازی صرفا روی یک موضوع مربوط به سکوهای ورزشگاه شهید وطنی است که گفته می‌شود طبق نظر کارشناسان به مقاوم‌سازی نیاز دارد.

سیف‌الله‌پور در مصاحبه‌ای که بعدازظهر امروز با خبرنگاران داشت اظهار کرد: به باشگاه نامه داده شده که امکان حضور هواداران در ورزشگاه فعلا وجود ندارد. دلیلش را هم مسائل ساختمانی اعلام کردند. حرف ما این است که چرا تا کنون اقدامی برای حل این معضل انجام نشده و حالا که نساجی در آستانه میزبانی قرار دارد باید اعلام شود امکان حضور هواداران وجود ندارد؟

وی افزود: آقای دست‌نشان به عنوان بزرگ باشگاه و پیشکسوت فوتبال مازندران در اعتراض به این وضعیت استعفا دادند و من هم به احترام ایشان استعفایم را تقدیم کردند. شاید با روی کار آمدن مدیرعامل جدید در این باشگاه برخی مسائل اینچنینی از جمله واگذاری زمین ماهفروجک برطرف شود.

حفظ آرامش؛ اولویت تیم

با وجود اعتراض و استعفای این ۲ عضو کادر مدیریتی باشگاه نساجی، به اعتقاد برخی کارشناسان و مدیران حوزه ورزش، در فاصله ۲ روز مانده به مسابقه مهم نساجی نباید اقداماتی که منجر به بروز تنش و حاشیه در تیم شود را انجام داد.

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: به عنوان مدیری که هم در حوزه مدیریت و هم ورزش قهرمانی و سرمربیگری کار کرده‌ام این را می‌گویم که در درجه نخست حفظ آرامش تیم باید اولویت همه ما باشد؛ تیم را نباید پیش از مسابقه‌ای حساس وارد تنش و حاشیه کرد. دوستان از ما استادیوم خواستند و ما هم طبق برنامه زمان‌بندی تحویل دادیم.

حسن رنگرز افزود: صبح امروز –سه‌شنبه- در استادیوم وطنی جلسه داشتیم و خوشبختانه همه موضوعات مرتبط طبق جدول زمان‌بندی به سرانجام رسیده و مشکلی برای میزبانی نداریم. خزانه چمن، بخش تشریفات، نور ورزشگاه، چمن مصنوعی دور زمین و سایر اقداماتی که مدنظر سازمان لیگ بود، همگی انجام شده است. حتی صندلی‌های نیمکت ذخیره نیز تعویض شد و صندلی‌های چرمی خریداری شده که تا پیش از مسابقه روز پنجشنبه نصب می‌شود.

وی تصریح کرد: ما اکنون برای مراسم افتتاح هیچ مساله و مشکلی نداریم و متوجه نیستم علت استعفای دوستان چیست. همه شاهد بودند که مجموعه‌ای از اقدامات زیرساختی صورت گرفت تا این ورزشگاه به شرایط ایده‌آل میزبانی برسد؛ الان هم آماده پاسخگویی هستیم. دولت ۷۰ میلیارد تومان برای نوسازی این ورزشگاه هزینه کرد و اکنون شاهد بهسازی آن هستیم. اگر ابهامی وجود دارد به عنوان مسئول ورزش استان آمادگی کامل برای پاسخگویی دارم. از نظر ما استادیوم آماده است و هر عزیزی قصد بازدید و بررسی دارد پذیرا هستیم.

ورزشگاه آماده میزبانی است

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران خاطرنشان کرد: سازمان لیگ برای بررسی ورزشگاه شهید وطنی نماینده فنی فرستاد و اکنون نیز اعلام شده که ورزشگاه مورد تایید است. آنچه که مورد نیاز بود آماده کردیم. تلاش شبانه‌روزی‌مان این بود که ورزشگاه را در موعد مناسب برسانیم. الان هم می‌گوییم استادیوم تکمیل شده و بهره‌برداری آن متعلق به باشگاه نساجی است. آقای استاندار هم در جلسه‌ای رسمی ما را مکلف کرد که در چارچوب قانون استادیوم وطنی به نساجی واگذار شود.

رنگرز درباره ادعای مطرح شده از سوی مدیرعامل باشگاه نساجی مبنی بر فراهم نبودن امکان حضور هواداران در ورزشگاه نیز گفت: مساله این است که گروهی از مردم و هواداران در خصوص وضعیت سکو اظهار نگرانی کردند؛ کارشناسانی را برای بررسی این موضوع به کار گرفتیم و پس از رایزنی با نظام مهندسی نظر کارشناسی این مجموعه را هم دریافت کردیم که اعلام کردند سکوها به مقاوم‌سازی نیاز دارند. برای این منظور باید مشاور ذی‌صلاح بگیریم تا بررسی‌و مطالعات لازم انجام شود.

بررسی‌ها و پیگیری‌ها نشان می‌دهد که بخش دولتی علاوه بر هزینه ۷۰ میلیارد تومانی بهسازی ورزشگاه شهید وطنی، برای واگذاری این ورزشگاه به نساجی پایین‌ترین مبلغ را به منظور حمایت از این باشگاه در نظر گرفته است. بنا به برخی داده‌های دریافت شده، مبلغ اجاره این ورزشگاه برای نساجی طی یک سال ۲۵۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده که تقریبا معادل اجاره ورزشگاه نقش‌جهان اصفهان در یک مسابقه است.

ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر که آشیانه اصلی نساجی محسوب می‌شود از مرداد سال گذشته برای تعویض چمن مصنوعی و کاشت چمن طبیعی به کارگاه عملیات عمرانی تبدیل شد و با وجود برخی وعده‌ها مبنی بر تکمیل تا پایان نیم‌فصل نخست، عملیات اجرای آن با کندی پیش رفت. تا این‌که ۲۰ اسفند پارسال رئیس‌جمهور همراه با اعضای هیئت دولت به مازندران سفر کرد و در نشست خبری پایان سفر، با انتقاد از خانه‌به‌دوشی نساجی، دستور داد که ورزشگاه خانگی این تیم حداکثر طی چهار ماه تکمیل شود. تأکیدی که سبب شد از چند روز بعد عملیات اجرایی مربوط به آماده‌سازی زمین برای کاشت چمن با سرعت بیشتری انجام شود.

سید محمود حسینی‌پور استاندار مازندران نیز از اوایل فروردین امسال کارگروه ویژه اتمام عملیات بهسازی ورزشگاه شهید وطنی را تشکیل داد و با سپردن مسوولیت این کارگروه به احمد ثلاثی دستیار ویژه خود، این پروژه را وارد فاز جدیدی کرد. آماده‌سازی بستر ورزشگاه شهید وطنی برای کاشت بذر چمن با کیفیت نیمه نخست خرداد امسال پس از انجام فرآیندی طولانی به پایان رسید و در نهایت ۱۸ خرداد و با بذرپاشی نمادین توسط دستیار ویژه استاندار مازندران و مدیرکل ورزش و جوانان، کاشت مکانیزه بذر نیز انجام شد.

نساجی هیچ یک از مسابقات فصل گذشته فوتبال کشور در لیگ برتر و جام حذفی را نتوانست در قائمشهر برگزار کند و پس از یک فصل خانه‌به‌دوشی، هواداران این تیم حالا لحظه‌شماری می‌کنند که دوباره در شهر خودشان تیم محبوب‌ مازندرانی‌ها را تشویق و حمایت کنند.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا