۱۴ آبان بعنوان روز ملی مازندران تصویب شد
۱۴ آبان بعنوان روز ملی مازندران تصویب شد
12 الی 18 آبان سال جاری بعنوان هفته مازندران برگزیده شد/جشنواره کاتی در مازندران برای کشف و شناسایی استعدادهای فرهنگی و هنری برنامه ریزی شده است/بسیاری از این افراد حتی نمیدانند که آزادی چیست و ولنگاری را آزادی تلقی میکنند.

به گزاراش جویباران ، محمد فوقی رئیس اداره ارشاد جویبار در نشستی خبری با خبرنگاران و اصحاب و رسانه شهرستان جویبار با اعلام اینکه با تصمیم شورای انقلاب فرهنگی ۱۴ آبان بعنوان روز ملی مازندران تصویب شد گفت: فلسفه روز ملی مازندران در حقیقت به تشکیل اولین حکومت شیعی در مازندران برمیگردد که پس از بیعت مردم مازندران با حسن بن زید صورت گرفت.

فوقی با اشاره به اینکه در تاریخ ۱۲ الی ۱۸ آبان سال جاری که بعنوان هفته مازندران برگزیده شد و برنامه های متنوع در این هفته برگزار خواهد شد بیان کرد: این تصمیم از سوی شورای انقلاب فرهنگی که از سال ۸۸ در دست بررسی بود و پس از گذشت سیزده سال در تاریخ ۳۱ خرداد سال جاری در نشست ۸۶۴ این شورا روز ۱۴ آبان بعنوان روز ملی مازندران تصویب شد.
وی در ادامه با اشاره به تغییر مدیر کل ارشاد استان و نگاه ایشان به کشف استعدادهای فرهنگی  و هنری در سطح استان اعلام داشت که : با نگاه مترقی مدیرکل ارشاد جشنواره کاتی در مازندران برای کشف و شناسایی استعدادهای فرهنگی و هنری برنامه ریزی شده است که به همین منظور شورای فرهنگ و هنر نیز تشکیل شده است.
مدیر ارشاد جویبار ضمن تشکر از خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان جویبار و نقش به سزایی که آنها در تفهیم اذهان عمومی دارند خاطر نشان کرد که با توجه به شرایط کنونی جامعه و بیکار نماندن دشمن در ارائه تصویری نامطلوب از جمهوری اسلامی به جامعه و جوامع بشری، ما نیز وظیفه داریم تا در برابر این کنش های خصمانه با ارائه تصاویری مطلوب و واقعیت پندارانه مقابله و از نظام جمهوری اسلامی دفاع کنیم.
وی در انتها ضمن اعلام این خبر که در چهارشنبه هفته جاری تجمعی در جویبار در جهت دفاع از عفاف و حجاب برگزار خواهد شد به تجمعات خرابکارانه روزهای اخیر اشاره کرد و گفت: در تجمعاتی که در بعضی نقاط کشور شاهد شکل میگیرد ما شاهد آن هستیم که بسیاری از این افراد حتی نمیدانند که آزادی چیست و ولنگاری را آزادی تلقی میکنند که باید در این زمینه روشنگری کرد.

  • نویسنده : محمدرضا فولادی
  • منبع خبر : پایگاه خبری تحلیلی جویباران