جویبار در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد/ رعایت ۵۰ درصدی پروتکل های بهداشتی در سطح شهر
جویبار در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد/ رعایت ۵۰ درصدی پروتکل های بهداشتی در سطح شهر
مدیرمرکز بهداشت و درمان شهرستان جویبار از وضعیت قرمز کرونا در شهرستان جویبارخبر داد و اظهار کرد: رعایت اصول بهداشتی و استفاده از ماسک در شهرستان، طبق بازرسی انجام شده در نانوایی ها ۳۰ درصد، مدارس ۹۵ درصد، سطح شهر ۵۰ درصد و در ادارات ۹۵ درصد است.

به گزارش جویباران،سید علی اسد فرماندار شهرستان جویبار با بیان اینکه جویبار در وضعیت قرمز کرونا قرار دارد گفت: با توجه به شرایط کنونی در شهرستان جویبار و در پیش بودن فصل سرما و شیوع همزمان آنفلوانزا و بیماری ناشی از کرونا عملیات سختگیرانه تری بایستی در دور سوم بیماری کرونا گرفته شود تا شاهد افزایش تعداد بستری افراد در بیمارستان ها در این ایام نباشیم.

وی عنوان کرد: تشدید بازرسی ها از واحدهای خبازی‌، بازدید از مدارس و اجرای مانور اطلاعیه جهت اعلان رعایت پروتکل بهداشتی در سطح شهرستان اجراخواهد شد.

رئیس ستاد مقابله با ویروس کرونا جویبار با تأکید بر تشکیل ستاد پدافند غیرعامل در وستاها اظهار کرد: ستاد پدافند غیر عامل در سطح روستاهای شهرستان جهت ساماندهی باید تشکیل شود و همچنین برگزاری جلسه با بهورزان روستاها، باشگاه ها، پایگاه ها، شوراها و دهیاران باید در دستور کار قرار گیرد.

اسد تصریح کرد: کنترل و نظارت بیشتر در باشگاه های ورزشی توسط ستاد کرونا خصوصا باشگاه ورزشی بانوان جهت جلوگیری از مشکلات روحی، روانی و با نظارت بیشتر از سالن ورزشی با رعایت فاصله گذاری، استفاده از ماسک و تعداد افراد کمتر انجام شود.

فرماندار جویبار با ذکر جذب ۸۳ میلیارد ریال اعتبار در بخش ارائه‌ تسهیلات کرونایی گفت: در بخش ارائه تسهیلات جهت اقشار آسیب دیده ناشی از ویروس کرونا از مجموع ۸۵۲ پرونده ،تعداد ۶۷۲ پرونده تسهیلات دریافت کردند که ۷۷٪ جذب شهرستان شد و جویبار در رتبه هفتم سطح استان قرار گرفت.

مهدی فکوری مدیر شبکه بهداشت و درمان جویبار در این جلسه از وضعیت قرمز کرونا در شهرستان جویبارخبر داد و اظهار کرد: رعایت اصول بهداشتی و استفاده از ماسک در شهرستان ، طبق بازرسی انجام شده در نانوایی ها ۳۰ درصد، مدارس ۹۵ درصد، سطح شهر ۵۰ درصد و در ادارات ۹۵ درصد از ماسک و لوازم بهداشتی جهت رعایت اصول و پروتکل بهداشتی استفاده می کند.